Aluroli
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Ruszyła nowa szata graficzna naszego sklepu! ❤️

Jaką centrale inteligentnego domu wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy doborze centrali inteligentnego domu?

Wybór centrali inteligentnego domu zależy przede wszystkim od rodzaju zastosowanych napędów osłonach, bramach czy też innych produktach, które mogą być zautomatyzowane przy wykorzystaniu centrali inteligentnego domu.

Na samym początku doboru centrali należy sprawdzić kompatybilność z naszymi urządzeniami, które chcemy sterować przy wykorzystaniu Smart Home. Wielu producentów posiada w ofercie różnego rodzaju kontrolery, które możemy doposażyć do naszych napędów, elektroniki, bądź oświetlenia, czy też systemów ogrzewania.

 

Jak sparować centralę Smart Home z urządzeniem innej marki?

Na przykładzie centrali Yooda Smart Home 3 lub Smart Home 2, przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na to czy urządzenie w postaci napędu lub innej elektroniki pochodzi od grupy Sukces Groupy, która jest bezpośrednim producentem oraz importerem tej marki. Jeżeli dysponujemy elektroniką pochodzącą od innego producenta, należy zastosować dodatkowe centrale sterujące od Yoody w celu umożliwienia sparowania centrali z urządzeniem.

Czym się różni centrala dwukierunkowa od jednokierunkowej?

Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na zastosowane urządzenia, czy są one dwukierunkowe czy jednokierunkowe. Wielu producentów w swojej posiada dwa rodzaje central - jednokierunkowe oraz dwukierunkowe. Wiąże się to z tym, że centrala dwukierunkowa jest kompatybilna z urządzeniami dwukierunkowymi, które dają informację zwrotną na temat położenia/włączenia naszych urządzeń, natomiast centrale jednokierunkowe są kompatybilne z urządzeniami jednokierunkowymi - w tym przypadku mamy jedynie informacje czy element jest otwarty/zamknięty, bądź włączony/wyłączony. W jednokierunkowości - jako przykład nie mamy informacji na temat tego czy roleta jest otwarta w 30 %, bądź 75 %, istnieje tylko informacja otwarta/zamknięta.

Producenci Smart Home w ofercie od Aluroli!

W naszej ofercie posiadamy produkty od najlepszych producentów, takich jak:

- Came, z centralą QBE (https://aluroli.pl/centralka-came-qbe-smart-home),

- Inel, z centralą jednokierunkową (https://aluroli.pl/inel-inelnet-centrala-internetowa-komunikacja-1-kierunkowa), oraz centralą dwukierunkową (https://aluroli.pl/inel-inelcontrol-centrala-internetowa-komunikacja-2-kierunkowa),

- Mobilus, z centralą GTW w kolorze białym (https://aluroli.pl/mobilus-gtw-bialy) oraz czarnym (https://aluroli.pl/mobilus-gtw-czarny),

- Selve, z centralą Home Server 2 (https://aluroli.pl/selve-commeo-home-server-2),

- Yooda, z centralami Smart Home 2 (https://aluroli.pl/centrala-yooda-smart-home-2-biala) oraz Smart Home 3 (https://aluroli.pl/centrala-yooda-smart-home-3-biala), w różnych kolorystykach,

- Yubii, które jest kompatybilne z urządzeniami Nice, Elero oraz Fibaro (https://aluroli.pl/yubii-centrala-smart-nice-z-wave)

Jaką centralę inteligentnego domu wybrać?

Zalecamy wybór urządzeń, które dysponują komunikacją dwukierunkową, ze względu na większą dostępność informacji o tym co dzieję się z danym urządzeniem w momencie, gdy znajdujemy się z dala od domu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości przy wyborze centrali oraz urządzeń zachęcamy do kontakt bezpośrednio pod numerem telefonu: 512 710 710, bądź drogą mailowa na adres: info@aluroli.pl

Sprawdź naszą ofertę Smart Home!

 

 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium